İvedik OSB Mah. 1459.Cadde No:48 Yenimahalle/ANKARA/TÜRKİYE
Tel: +90(312)3861296 • E-Posta: bilgi@hidrom.com.tr

KLW4000 Serisi 700 Bar Hidrolik Tork Pompası

Hidrolik Tork Pompaları - Hidrolik Tork Makinası

 • KLW4000 - 700 Bar Hidrolik Tork Pompası
KLW4000 - 8 Lt Hidrolik Tork Pompası (220V-50Hz)
 • 700 bar çalışma basıncında değişken debili pistonlu pompa
 • Basınca göre değişen üç farklı yağ debisi
 • 8 Litrelik yağ tankı kapasitesi
 • 1,1 kW 220V 50 Hz elektrik motoru
 • Kablolu uzaktan kumandalı ve entegre basınç emniyet valfli
 • Tüm marka tork anahtarları ile kullanıma uygun
 • Aynı anda birden fazla tork anahtarını çalıştırabilme özelliği
 • Yüksek verimli yağ soğutucusu ile aralıksız çalışma imkanı
 • Kolay sökülüp takılabilen kaplin bağlantıları
 • Rijit ve dayanıklı koruma kafesi
 • CE belgeli ve 2 yıl üretici garantili
 • Türkiye çapında teknik destek ve yedek parça
ModelÇalışma BasıncıÇalışma TipiTank HacmiDebilerMotor GücüMotor GerilimiCihaz (*)Yağ SoğutucuYağ Hariç Ağırlık
 (Bar)-(Lt)(Lt/dak)(kW)-(adet)-(kg)
KLW4000-2700Elektrik87-1,6-0,81,1220V-50Hz2 adetVar26,5
KLW4000-4700Elektrik87-1,6-0,81,1220V-50Hz4 adetVar28
 (*) Hidrolik tork pompasının aynı anda çalıştırabileceği tork anahtarı sayısı
BoyutlarModelŞematik Çizim
mmKLW4000-2KLW4000-4
H458458
W307307
L407462

KLW Serisi Hidrolik Tork Anahtarı Pompaları

Güç ve Performans

KLW serisi tork anahtarı pompaları, 1.1 kW güce sahip elektrik motorun çalıştırdığı radyal pistonlu pompası ile yüksek performansa sahip verimli çalışma imkanı sunar. Yüksek verimli soğutucusu 24 saat aralıksız çalışmaya imkan verir. Yağ soğutucusu elektrikli modellerde standart olarak sunulurken, pnömatik modellerde opsiyoneldir.

Mukavemetli özel alüminyum malzemeden tank ve blok yapısı tork pompasının ağırlığını önemli ölçüde azalttığından, özellikle yüksekte çalışmaya uygundur. Küçük boyutu sayesinde fazla hacim kaplamaz ve rahatlıkla taşınabilir.

Kablolu Uzaktan Kumanda

KLW serisi hidrolik güçüniteleri, her sektörde ve her tip/model tork anahtarı ile kullanıma uygun, elektrikli solenoid valfli kablolu uzaktan kumanda ile sunulmaktadır.

Yağ Soğutucusu

Yüksek teknoloji ile üretilmiş KLW serisi hidrolik tork pompası standart olarak yağ soğutucu üniteye sahiptir. Tork anahtarları uygulama esnasında seri olarak yağ pompalanmasına ihtiyaç duyar ve bu durum sistemdeki yağın kısa sürede ısınmasına neden olur. KLW serisi tork pompası bünyesindeki yağ soğutucu sayesinde yağın sıcaklığını belirli bir değerde tutarak verimliliği ve kararlılığı artırır.

Çalışma Basıncı ve Kullanım

KLW serisi tork pompası 700 bar basınçta çalışır. Tork anahtarının tork değeri, uygulanan basınca göre değişkenlik gösterir. KLW serisinde basınç istenilen her değere rahatlıkla ayarlanabilir.

Yağ Çıkış Portu

KLW serisi hidrolik tork pompaları; aynı anda iki veya dört adet hidrolik tork anahtarını çalıştırmaya uygun blok yapısına sahiptir. Kablolu uzaktan kumandası sayesinde tork pompası ile hidrolik tork anahtarı arası mesafenin uzak olduğu konumlarda rahatlıkla işlevsellik sağlar.

Basınç Göstergesi - Manometre

Hidrolik tork pompası, üzerinde standart olarak Ø100 mm skala çapında gliserinli manometre ile birlikte sunulmaktadır. Tecsis markalı Alman menşeili basınç göstergesi hassas okuma sağlayarak doğru tork değerine ulaşmayı garanti eder. KLW serisi bu sayede, zorlu şartlarda oldukça hassas ve güvenli bir kullanım sunar.

Hızlı Birleştirme Kaplinleri

Hızlı birleştirme kaplinleri kullanıcıya kolay ve çabuk hortum bağlantısı sağlar. Aynı zamanda KLW serisi hidrolik tork pompalarında hızlı birleştirme kaplinlerinden biri erkek, diğeri dişi girişli olarak konumlandırılmıştır. Bu durum, hortum gidiş dönüş hatlarının yanlış akuple edilmesini önler. Bununla birlikte, hızlı birleştirme kaplinleri vidalı tip kilitleme mekanizmasına sahiptir. Tüm bu özellikler ile KLW serisi kullanıcısına maksimum iş güvenliği sağlar.

Değişken Debi Sistemi

KLW serisi hidrolik tork pompaları, değişken ve yüksek debili pistonlu pompa ile donatılmış olduğundan, özellikle tork anahtarı boşta, yani yüksüz durumda çalışır iken, sistem daha yüksek debide yağ pompalayarak çevrim zamanlarını kısaltır. Bu durum kullanıcıya zamandan tasarruf etmesini sağlayarak işletme verimliliğini artırır. Sistem yukarıda bahsedilen yüksüz durumda (0-80 bar arası) dakikada 7 litre yağ pompalar. Basınç 81-370 bar aralığına yükseldiğinde pompalanan yağ miktarı dakikada 1.6 litre'ye düşer. Daha yüksek basınçlara çıkıldığında ise pistonlu pompa dakikada 0.8 litre yağ pompalar.

İkiz Hidrolik Hortum

Hidrolik tork anahtarları ikiz hidrolik hortum ile birlikte kullanılır. Hortumların çalışma basıncı 700 bar'dır. Hidrolik tork pompası ile tork anahtarı arasında yağ aktarımını sağlayan ikiz hortum, çalışma sahasında hortum kalabalığı ve karışıklığı oluşturmaz.


HİDROM Yüksek Basınç Hidrolik Teknolojileri
İvedik OSB Mah. 1459.Cad. No:48 06378 Yenimahalle/ANKARA/TÜRKİYE
Telefon: +90(312) 3861296 - Faks: +90(312) 3861296